BIP (prečni presek čez glavico): 94mm
HC (obseg glavice): 339mm
AC (obseg trebuha): 311mm
FL (dolžina stegnenice): 71mm
Foot (dolžina stopala): 76mm
Teža za fantka: 3090g
Teža za deklico: 2970g
Dolžina za fantka: 50cm
Dolžina za deklico: 50cm
Za oceno plodovega stanja uporabljamo fetalni biofizikalni profil in analizo krivulj hitrosti pretokov.
Ocenimo lahko samo posamezen parameter fetalnega biofizikalnega profila: CTG, plodove gibe, plodove dihalne gibe, tonus, količino plodovnice in posteljico. O nadaljnjih postopkih se odločamo na osnovi več parametrov.

Slika 1: Slika prikazuje posteljico II. stopnje zrelosti. Bazalna plošča postaja vse bolj ehogena (ultrazvočno bela), v sami posteljici so ehogene formacije, horionska plošča je vse manj ravna.
Slika 2: Z višino nosečnosti nastaja vse več upora v posteljici, zmanjšujejo se diastolni pretoki skozi popkovnično arterijo, rezistenčni indeks pa raste. če pogledamo krivuljo pretoka v popkovnični arteriji lahko takoj ocenimo, da je diastolni pretok dober.
Slika 3: Ocena količine plodovnice. Izmerimo najgloblje tekočinske žepe v štirih kvadrantih trebuha, seštevek je indeks plodovne tekočine. Proti koncu nosečnosti se indeks manjša. V teh tednih je v maternici okoli 600 ml plodovnice. Pri oceni količine plodovnice moramo paziti, da s sondo ne pritiskamo na trebušno steno, ker s tem izrivamo plodovnico, navpičen tekočinski žep se zmanjša.
Slika 4: Meritve ploda 14 dni pred rojstvom, oz. 22 dni pred terminom poroda. Meritve vseh plodovih parametrov so v mejah normale. Ocenjena teža na ta dan je 3100 g. Pri sumu na velik plod lahko z vaginalnim UZ ocenimo razmerje med velikostjo glavice in velikostjo medenice in tako ocenimo verjetnost za neuspešen vaginalni porod.